Menu nawigacji stron

ProBioEm – relacja ze szkolenia dla gliwickich działkowców

KONFERENCJA SZKOLENIOWA

Napisany przez delegatura 2014-04-26 19:12:28 Środkowoeuropejski czas stand.

W Delegaturze Rejonowej PZD w Gliwicach w dniu 25.04.2014r odbyła się konferencja szkoleniowa na temat ProBioEm.- mikroorganizmów i ich wykorzystania.

Spotkanie otworzył Instruktor Krajowy SSI Tadeusz Witek witając zaproszonych gości: pana dr inż. Jacka Wereszczaka oraz pana mgr Wojtka Karpowicza z Stowarzyszenia Twoje Życie w Twoich Rękach.

Miałam przyjemność już nie po raz pierwszy uczestniczyć w Konferencjach na ten temat i muszę przyznać, że kameralna atmosfera tego spotkania bardzo sprzyjała pogłębieniu wiedzy i uzyskaniu odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.
Wykładowca pan Jacek Wereszczaka w ciekawy sposób krzewił wiedzę o poprawie jakości gleby ograniczając zastosowanie chemii. Przedstawił korzyści z zwiększenia bioróżnorodności i naturalnego łączenia upraw. Preparaty oparte na mikroorganizmach –ProBio Emy mają przyszłość, ponieważ w naturalny sposób ratują i od budowywują naszą ziemię. Likwidują przyczyny rozwoju chorób i szkodników. Pożyteczne mikroorganizmy, którymi zasilimy nasz kompost sterują procesem fermentacji zatrzymując azot i ograniczają wydzielanie metanu. W naszym otoczeniu najwięcej pożytecznych mikroorganizmów znajduje się w kwasie mlekowym a więc w kwaśnym mleku, ogórkach kiszonych, kapuście kiszonej i drożdżach.

KRĄG ZDROWEJ ZIEMI w Polsce to już ponad 30 000 gospodarstw opierających się na korzystaniu przy uprawach z ProBioEmów ograniczających chemię. Wyniki są bardzo dobre: zwiększenie plonów, ich odporności a przede wszystkim walorów smakowych i wizualnych. Wszystkie produkty są wolne od GMO!
Instruktorzy SSI biorący udział w Konferencji z pewnością z chęcią podzielą się z działkowcami zdobytą wiedzą. Można również kontaktować się z Stowarzyszeniem Twoje Życie w Twoich Rękach (w Gliwicach) pod numerem telefonu 601 709 690 gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o Probio Emach i ich dystrybucji.

Kilka osobistych uwag. Zaczęłam stosować EmFarme i Em Farme Plus „szczepiąc” moją gliniastą ziemię od ubiegłego roku. Widzę wyraźną poprawę struktury gleby, jest bardziej rozpulchniona i luźna z przepuszczalnymi grudkami. Walczę od kilku lat z pędrakami –drutowcami, które niszczą mi cebulki kwiatowe i kłącza. Właśnie dowiedziałam się że Ema5 z wrotyczem pomoże mi rozwiązać ten problem.
Podsumowanie:, ABY UZDROWIĆ ZIEMIĘ KONIECZNA JEST ZMIANA W MYŚLENIU O KONTAKCIE Z NATURĄ

Instruktor okręgowy SSI Barbara Głogowska

468 ad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>