Menu nawigacji stron

Gimnastyka Ciała i Umysłu 28 maja 2016 Gliwice

Dążysz do równowagi Ciała i Ducha? Pragniesz wzmocnić się, a zarazem odprężyć i w relaksacyjnej atmosferze otworzyć na alternatywne metody przyswajania nowej wiedzy?

W imieniu Mandalove i Stowarzyszenia Twoje Życie w Twoich Rękach, zapraszamy Cię na Gimnastykę Ciała i Umysłu, która odbędzie się w 28.05.2016 w ramach dni otwartych w Domu Aktywnej Młodzieży (Filia GCOP) przy ulicy Barlickiego w Gliwicach.
“Synchronizacja półkul mózgowych poprzez alternatywną gimnastykę ciała i umysłu”

W programie:
16.00 – 17.20 Gimnastyka słowiańska dla kobiet (ćwiczenia)
17.20 – 17.30 Poczęstunek
17.30 – 19.00 Warsztaty alternatywnej nauki języka angielskiego dla dorosłych: nauka poprzez zabawę, edukacja demokratyczna, praca z podświadomością .
19.20 – 20.20 Koncert relaksacyjny z medytacja prowadzoną w języku angielskim

OPIS PROGRAMU
16.00 – 17.20 Gimnastyka Słowiańska / Joga Słowiańska
Na zajęciach wsłuchujemy się w potrzeby własnego ciała, obserwujemy jego reakcje, harmonizujemy emocje, integrujemy ducha i ciało.

Ćwiczenia, przeznaczone wyłącznie dla kobiet i zostały oparte na dziedzictwie etnicznym ludów słowiańskich zamieszkałych na terenie Białorusi, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Wg przekazu, do utrzymania prawidłowego zdrowia wystarczy jedynie siedem figur typowanych indywidualnie dla każdej uczestniczki na podstawie daty, miejsca i godziny urodzenia.
3 pierwsze ćwiczenia służą wzmacnianiu organizmu oraz zapobieganiu chorobom. Kolejne (4, 5 i 6) skupiają się na rozwiązywaniu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, natomiast ostatnie – 7 ćwiczenie – rodowe, harmonizuje strefę fizyczna i psychiczną.

Już na pierwszych zajęciach można doświadczyć uwolnienia blokad i prawidłowego przepływu energii, która jest niezbędna w zachowaniu zdrowia i szczęścia. Uzyskujemy spokój, wewnętrzne poczucie mocy i stabilności. Zmienia się nasze ciało i to jak postrzegamy siebie i świat, który nas otacza.
A co najważniejsze, codzienna praktyka nie zajmuje więcej niż 15 – 20 minut.

Na każdych zajęciach poznajemy 7 z 27 ćwiczeń wyliczonych na podstawie horoskopu (dzień Słoneczny, cykl Babci Księżyc), oraz 9 ćwiczeń jednego Świata (Górnego, Środkowego lub Dolnego).
zajęcia prowadzone są przez certyfikowaną instruktorke Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet.

Ćwiczymy w luźnym stroju, boso, bez biustonoszy,
warto przynieść swój mały kocyk lub chustę (ale nie ulubioną bo będzie mocno eksploatowana na podłodze)

17.20 – 17.30 Pyszna i zdrowa wegetariańska strawa dla Ciała, przygotowana z sercem przez prowadzące 🙂

17.30 – 19.00 Warsztaty alternatywnej nauki języka angielskiego dla dorosłych

Warsztaty dedykowane są wszystkim tym,
którzy chcieliby poznać alternatywne metody
przyswajania wiedzy, które zaprezentowane zostaną na przykładzie kreatywnych zajęć z języka angielskiego, z uwzględnieniem potrzeb i możliwości słuchaczy.

Zgodnie z zasadami neurodydaktyki, na których opiera się między innymi edukacja demokratyczna, nasz umysł rejestruje tylko te treści, które uzna za przydatne, interesujące lub potrzebne. Pozostając zaś w stanie relaksacji, gdy nasza prawa i lewa półkula są ze sobą zsynchronizowane, jesteśmy w stanie zarejestrować znacznie więcej, w krótszym przedziale czasowym i przy o wiele mniejszym wysiłku własnym.

Gdy włączymy do tego odpowiednią pracę z podświadomością, będziemy gotowi otworzyć się na zupełnie inne doświadczanie języka obcego. Celem zajęć, które poprzedzone będą krótkim wykładem wprowadzającym do tematu, będzie zatem:

– zaprezentowanie, że nawet w dojrzałym wieku nauka angielskiego może odbywać się w taki sam sposób jak nauka języka ojczystego w okresie dziecięcym i być bardzo przyjemna 🙂

– zademonstrowanie w praktyce w jaki sposób samemu można urozmaicić sobie powtarzanie nowego słownictwa z użyciem prostych, nierzadko samodzielnie wykonanych pomocy naukowych, lub rekwizytów, które znajdą się w każdym domu, bez udziału drogich materiałów dydaktycznych (w imię zasady, że jeśli zechcemy, świat wokół nas może być naszym najlepszym podręcznik :))

– udowodnienie, że tradycyjna forma nauki gramatyki nie jest konieczna, jeśli nam ona nie odpowiada – nauczywszy się schematu jednego zdania, modyfikując jego treść jesteśmy w stanie zbudować z niego nieskończoną ilość kolejnych wypowiedzi

– zachęcenie słuchaczy do poszukiwania swojej własnej, unikalnej metody przyswajania nowych treści z wykorzystaniem i uwzględnieniem zaprezentowanych metod i wskazówek.

W trakcie zajęć pobawimy się językiem, pogramy w gry, potrenujemy pamięć oraz (jeśli uczestnicy wyrażą chęć) podzielimy się swoimi własnymi doświadczeniami związanymi z nauką angielskiego. Wszystko odbywać się będzie w przyjemnej atmosferze, w tle zaś sączyć będą się łagodne dźwięki, przygotowujące nasz umysł do finału, jakim będzie medytacja w dwóch językach, z muzyką na żywo.

19.20 – 20.20 Koncert relaksacyjny z medytacją na dwa głosy prowadzoną w języku angielskim i polskim

Zwieńczeniem spotkania będzie unikalna, autorska medytacja z elementami programowania neurolingwistycznego, będąca zarazem wyprawą do naszych ośrodków energetycznych i okazją do wizualizacji barw. Prowadzące będą dążyć do wywołania w uczestnikach stanu, w którym ich Ciała, Umysły i Serca osiągną synchronię.

W tą unikalną podróż po Twoim Ciele i Umyśle zabiorą Cię:

Natalia Białowąs – instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej, naturoterapeutka prowadząca terapie dźwiękiem kamertonów oraz dźwiękiem solfeggio i innych instrumentów.

Ania Saferna – alternatywny lektor języka angielskiego. W procesie przyswajania wiedzy opiera się na zasadach neurodydaktyki i edukacji demokratycznej. Korzysta także z potęgi naszej podświadomości i stosuje metody synchronizujące półkule mózgowe.

Wstęp : Wolne datki
Ilość miejsc ograniczona

Zapisy:

509-220-444 (Natalia)

511-973-185 (Ania)

 

gimnastyka ciała i umysłu 28.05.16

468 ad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>