Menu nawigacji stron

Pierwsza edycja Festiwalu „Stacja Ziemia”

 W dniu 23.06.2012 odbywa się pierwsza edycja Festiwalu „Stacja Ziemia 2012. Przynieś. Podaj. Pozamiataj”, którego jesteśmy głównym organizatorem. Miejscem imprezy jest Góra Św. Anny.

 PRZYNIEŚ Radość, PODAJ Łapę, POZAMIATAJ Ziemię

 Z ramienia Stowarzyszenia organizatorem jest Natalia Białowąs, tel. 509 220 534 lub 534 941 810, n.bialowas@twojezycie.org

 Cele Festiwalu

• Promocja miejsca, Ekologii, zdrowia i kultury w Regionie

(zaangażowanie miejscowej ludności w tworzenie tego wydarzenia – rękodzieło, sztuka, własne przetwory itd.)

• Stoiska wszelkich dzieł sztuki tj. rękodzieło, biżuteria, dziewiarstwo, instrumenty, minerały, wyposażenia wnętrz itp.

• „Danie w dobrym stanie” – Promocja ekologicznych artykułów spożywczych

• „Rupiecie w małym świecie” – zabawki z naturalnych materiałów

• Bazar „Coś za coś” – recykling

• Naturalne kosmetyki i środki czystości

• „Mowa trawa” – wykłady na temat ekologii i świadomości obecnych czasów

• Radosna muzyka – koncerty różnych artystów

• Każdy jest odpowiedzialny za siebie i za to co wokół siebie tworzy

Wydarzenie jednoczy wszystkich, dla których doświadczenia własne stały się inspiracją do zaangażowania się w działalność kulturalną, muzyczną, edukacyjną i społeczną.

Ludzi otwartych, którzy chcą dzielić się sobą, swoją sztuką i umiejętnościami.

Jest to miejsce, gdzie odkrywamy siebie na nowo…

Harmonogram

16:00 „MOWA TRAWA” – wykład na temat ekologii i świadomości obecnych czasów Adriana Kołodziejczyka, polityka społecznego, członka Partii Zielonych, sekretarza Zarządu Fundacji PATRIA; STOP GMO: uczestnika wielu akcji „Polska wolna od GMO”.

17:00 Wykorzystania zasobów energii na przykładzie samochodu z napędem elektrycznym – Mirosław Kądziela

17.30 Alfaton ART MUSIC – koncert

Wydawca muzyki relaksacyjnej, medytacyjnej i do synchronizacji półkulowej. Tytuły niespotykane w innych księgarniach internetowych czy tradycyjnych.

www.alfaton.pl

18.00 Projekt „NOWA ENERGIA” – Michał Gawenda, dziecka lubi śpiewać. Komponował podkłady i pisał teksty hip-hopowe. Zagrał parę koncertów. Występował na przeglądach kulturowych. Pewnego dnia postanowił, że zacznie grać na gitarze by wyostrzyć sobie słuch.

19.00 „Piosenki Natury” Danusia Padjasek i Darek Bartosiewicz.

Ona polonistka z teatralnym doświadczeniem, wydała tomik wierszy i aktywnie współpracuje przy wielu projektach i warsztatach. Muzyka i śpiew jest najbliższa jej sercu. Obecnie zaangażowana w „Bajkę o Plamczusiu”, którą tworzy właśnie z Darkiem Bartosiewiczem.

On z wykształcenia muzyk, skończył szkołę w kierunku śpiewu solowego i fortepianu. Fotografia to jego wielka pasja i sposób na życie, którą równorzędnie rozwija z muzyką. Emocje, chwile, światło, kompozycja, to zaledwie kilka bardzo ważnych aspektów w świecie mojej fotografii. Lubi przebywać wśród ludzi i dzielić się tym wszystkim.

20.00 „HEALING VOICE” czyli Dorota Rozmus – z wykształcenia magister sztuki. W roku 1981 ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i muzyki rozrywkowej. Lata 80-te spędziła w Australii koncertując i zdobywając wiedzę z zakresu muzykoterapii. Poprzez fascynację oraz bliski kontakt z przyrodą i poznanie metody koloroterapii, rozpoczęła poszukiwania głębszego sensu istnienia muzyki. Poznając kulturę aborygenów, a także poszerzając wiedzę z zakresu muzykoterapii, odkryła własne możliwości terapeutyczne poprzez wibracyjne działanie dźwięku – śpiewu. Ta droga poznawania doprowadziła ją do stworzenia własnej autorskiej metody relaksacyjnej. Zaowocowało to nagraniem pierwszych płyt z muzyką relaksacyjną opartych na stworzonej przez nią muzyce i śpiewie, jak i nagraniem programów telewizyjnych „Pozytywne 10 minut”. Po powrocie do kraju przez kilka lat prowadziła gabinet muzykoterapii w Uzdrowisku Równica w Ustroniu jak również w Sanatorium Gwarek w Goczałkowicach – Zdrój oraz Sanatorium w Busko – Zdrój.

21.00 MUZYKA PLANET – ZIEMIA:

Tomek Niewiadomy, Krzysztof Pawczuk i Wiktor Golc oraz Anna Przędzak.

Anna Przędzak śpiewa od zawsze. Jej głos rozbrzmiewał w różnych konkursach i programach jak np. w 1994 roku w zwycięskiej „Szansie na sukces” z piosenką „Ta sama chwila”, czym zdobyła serca Bajmu. Śpiewa w różnych językach. Niedawno wydała płytę „De ja Vu”. Współpracuje z Krzysztofem Pawczukiem od kilku lat przy projektach filmowo-muzycznych.

Krzysztof Pawczuk to wszechstronny twórca muzyki: aranżer, wykonawca, producent. Urodził się w 1969 roku we Wrocławiu. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jest autorem płyt: „Muzyka Sfer” oraz „Kosmiczne Koło”. Brał udział w licznych projektach muzycznych i inscenizacjach. Specjalizuje się w muzyce filmowej i klasycznej, ale również rockowej i pop. Stworzył własny styl nauki gry na instrumentach pod nazwą „Biała Muzyka”. Muzyka to jego miłość, więc tworzy ją z pasją, uzyskując niepowtarzalny, poruszający klimat. Zagra na trąbce, klawiszach, skrzypcach i flecie.

Tomasz Niewiadomy to artysta, muzykoterapeuta-pedagog, multi- instrumentalista podążający nurtem sztuki organicznej (cymatics). Inicjator koordynator i odtwórca powojennej tradycji Wrocławskiej Inicjatywy Sympatyków Pedagogiki Waldorfskiej. Prowadzi autorski projekt – zespół muzyczny Maszyniści Dźwięku, w którego skład wchodzą tylko i wyłącznie osoby niepełnosprawne. Realizuje projekty muzyczne i filmowe jak np. Dukha „Mongolska legenda”. Prowadzi warsztaty i zajęcia oraz Event artystyczny – NIBURU PROJECT, którego główną ideą jest tworzenie na bazie instrumentów archaicznych (pierwotnych) widowiska muzyczno-relaksacyjnego (muzyko-terapeutycznego), zwanego także „kąpielą” w dźwiękach. Widowiska, które po przez uzdrawiającą specyfikę gongów i instrumentarium im towarzyszącym wspiera globalną i szeroko rozumianą świadomość kulturowo- ekologiczną. W jego wydaniu usłyszymy instrumenty archaiczne oraz gitarę elektryczną i wokal.

Wiktor Golc w swoich w pełni improwizowanych live setach porusza się po wielu gatunkach muzycznych, artysta znany z zespołu „Papadram” oraz z różnych projektów, w których bierze udział jak „Pieśni Gliniane”. Działa od 30 lat uchodząc dzisiaj za najlepszego w Polsce konstruktora bębnów. Jego wyroby są naprawdę perfekcyjne.

24.00 „Wszystko płynie w rytmie” – Muzyka elektroniczna chilautowa

Pomocne linki:

www.facebook.com/events/256955991068338/

468 ad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>